Praktycznie o piecach Szef Kuchni Krystian Szopka
Kilkukrotnie w swojej pracy zawodowej spotkałem
się z brakami w wyposażeniu kuchni i dużymi wymaganiami właścicieli.
Coraz częściej nieodzownym elementem staje się piec konwekcyjno-parowy, który potrzebny jest w kuchni w celu realizowania podstawowych założeń operacyjnych. A co jeśli powierzchnia kuchni nie pozwala na zainstalowanie dużego, pełnowymiarowego pieca np. na 8 GN lub więcej? Mniejsze modele zazwyczaj nie spełniały oczekiwań w zakresie mocy i pojemności pieca.
Od kilku lat mamy dostęp do pieców kompaktowych (Giorik Spa), małych nie zajmujących powierzchni, ale dysponujących takimi samymi parametrami technicznymi jak duże piece konwekcyjno-parowe.
Podejmując decyzję o zakupie mniejszego pieca zawsze sprawdzam czy przestrzeń załadunkowa jest standardowa i czy blachy / GN, które muszę umieścić wewnątrz, są ogólnodostępne.
Istotną sprawą jest również moc pieca, tak aby reakcja po włączeniu była natychmiastowa, bez względu na ilość produktu jaki został włożony.
Bardzo często korzystam z pieca w godzinach nocnych i wieczornych, więc możliwość swobodnego programowania w określonych temperaturach i czasie pozwala mi oszczędzić czas i nie blokuje urządzenia w ciągu dnia, kiedy potrzebujemy go do codziennego serwisu.
Prosta obsługa bez zbędnych komplikacji nie będzie stanowić przeszkód dla całego zespołu kuchennego, a automatyczna funkcja mycia zawsze pozwoli komfortowo zakończyć dzień i utrzymać piec w należytym stanie.